Turn up the volume for the
best experience
نشانه هایی که از وجود کپک و پوسیدگی فرش خبر می دهد!
کپک همان قارچ است. رشد قارچ به عنوان کپک روی قالی، قابل مشاهده است و همچنین رشد آن می تواند ادامه داشته باشد اما با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست، به همین دلیل باید توجه بیشتری به فرش داشت

 نشانه های کپک و پوسیدگی فرش

کپک همان قارچ است. رشد قارچ به عنوان کپک روی قالی، قابل مشاهده است و همچنین رشد آن می تواند ادامه داشته باشد اما با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست، به همین دلیل باید توجه بیشتری به فرش داشت و به سرعت به آنها رسیدگی کرد. فرش ایران مهر در این مقاله زمینه های رشد و تکثیر قارچ و کپک را بررسی می کند با ما همراه باشید تا از وجود قارچ ها بر روی فرش ها جلوگیری کنیم.

نشانه های کپک و پوسیدگی فرش

بوی بد فرش:
بوی بد فرش یکی از نشانه های بالای کپک است. اگر بیشتر وقت خود را در خانه صرف می کنید، ممکن است این بو را متوجه نشوید. با این حال، هر کسی که به خانه شما می آید احتمالا آن را بو می کند. اگر کسی به شما بوی بد را اعلام کند.  فرش شما باید برای کپک مورد بررسی قرار گیرد.

سن فرش شما
بسیاری از مردم فرش هایشان را بیش از طول عمر مفید فرش نگهداری می کنند. گرچه می دانند که باید جایگزین شوند. فرش های قدیمی تر در حال حاضر بیشتر در معرض رشد کپک است. بعضی از مردم فکر می کنند که برای فرش آنها طبیعی است که بوی بد داشته باشد، زیرا مدت زیادی بوده است.

فرش مرطوب
قالب اغلب زمانی توسعه می یابد که فرش به مدت یک روز یا بیشتر در معرض آب قرار گیرد. اگر فرش شما دارای نقاط ملایم باشد، کف زیر آن ممکن است نشتی داشته باشد. فرش که در زیرزمین است بیشتر احتمال دارد قالب را توسعه دهد. به منظور جلوگیری از قالب، اگر نشتی وجود داشته باشد، آب باید در اسرع وقت خشک شود.

مهم است که توجه داشته باشید که برای رشد قالب، مقدار زیادی آب مصرف نمی شود. به عنوان مثال، اگر شما به طور تصادفی یک نوشیدنی را در فرش نابود کنید، این باعث می شود که قالب رشد کند. به همین دلیل مهم است که شما در اسرع وقت تمیز کردن نشت را انجام دهید.
 

بیشتر بخوانید:

    ترافیک رفت و آمد در فرش

    راه کارهای مقابله با بید زدگی فرش دستباف چیست؟

آلرژی
نشان داده شده است که قالب باعث مشکلات تنفسی، آلرژی، برونشیت و آسم می شود. اگر شما یا هرکسی در خانواده تان این مسائل را دارید، باید قالی خود را برای قالب بازرسی کنید. همه کسانی که در معرض قالب قرار دارند، مشکلی با قالب دارند. با این حال، هنوز هم یک ایده خوب است که به صورت مرتب برای قالب مورد بررسی قرار گیرد.

رنگ آمیزی فرش
شما ممکن است قادر به توضیح دهید که آیا در قالب فرش شما به سادگی به آن نگاه می کنید. اگر قالب در مراحل پیشرفته خود باشد، ممکن است تغییر رنگ ایجاد کند. شما ممکن است نقاط سیاه و سفید و یا سبز در سراسر فرش خود را متوجه شوید. به یاد داشته باشید که منطقه زیر فرش شما ممکن است تغییر رنگ را قبل از فرش انجام دهد. به همین دلیل یک ایده خوب است که زیر فرش را نگاه کنید.

کیت تست قالب
یک روش ساده که می توانید برای قالب استفاده کنید، استفاده از یک کیت تست قالب است. کیت تست قالب با آزمایش جریان هوا در فرش شما کار می کند. اگر در فرش شما هیچ اسپورهای قالب وجود نداشته باشد، آنها در کیت قرار می گیرند.

نحوه حذف قالب از فرش شما
اگر قالب خود را در فرش خود دارید، چندین مرحله وجود دارد که می توانید آن را انجام دهید. مهم است که به یاد داشته باشید که قالب سمی است، بنابراین قبل از تلاش برای انجام هر کار باید از خودتان محافظت کنید. شما نیاز به عینک ایمنی، ماسک و دستکش خواهید داشت.

چندین چیز است که می توانید برای تمیز کردن فرش خود استفاده کنید. برای تمیز کردن فرش می توانید از مواد شوینده آب و شوینده استفاده کنید. همچنین میتوانید برای تمیز کردن فرش از آب و سفید استفاده کنید. یک فنجان سفید کننده را به یک سطل آب بریزید.

راه حل را روی فرش خود بمالید. اجازه دهید تا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فرش بماند. پس از آن، شما نیاز به یک جارو برقی مرطوب و تمام آب اضافی را حذف کنید. همانطور که احتمال دارد آب بیشتری را از بین ببرید زیرا نمی خواهید قالب را دوباره شروع کنید.

پس از تمیز کردن تمام آب، شما باید از یک فن یا یک پنجره باز کنید. برای رفع رطوبت نیز میتوانید از یک رطوبت گیر استفاده کنید.کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1398/06/16

دیدگاه شما

 


GET IN TOUCH WITH US

بـا مـا در تمــاس باشیـد...

ID: @IranMehrCarpet
شبکه های اجتماعی | Social Network


کاشان، شهرک صنعتی صباحی بیدگلی،بلوار یک،فرعی پنجم
آدرس | Add.


031-54759080
تلفن | Phone

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir