Turn up the volume for the
best experience
ترافیک رفت و آمد در فرش
ترافیک رفت و آمد واژه ای است که به طور اوریجینال در زبان انگلیسی برای بیان میزان پاخور فرش مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه قدر تعداد فرادی که از روی فرش در هر روز عبور می کنند بیشتر باشد ترافیک آن ناحیه بیشتر است.

ترافیک رفت و آمد در فرش 

ترافیک رفت و آمد واژه ای است که به طور اوریجینال در زبان انگلیسی برای بیان میزان پاخور فرش مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه قدر تعداد افرادی که از روی فرش در هر روز عبور می کنند بیشتر باشد ترافیک آن ناحیه بیشتر است.

مثلا اگر یک هتل را در نظر بگیرید که به طور کامل با کفپوش های نساجی فرش شده است میزان ترافیک رفت و آمد در اتاق شما کم، ترافیک کفپوش های راهروهای هتل زیاد و ترافیک کفپوش های ورودی و لابی هتل بسیار زیاد است. معمولا در چنین مکان هایی جهت تعمیر و نگهداری کفپوش ها با توجه به ترافیک هر محل عمر و زمان تعویض فرش یا موکت مشخص میشود. در منزل نیز توجه به ترافیک و میزان رفت و آمد هر محل برای انتخاب نوع کفپوش مهم است. یعنی انتخاب فرش های با استقامت و دوام بیشتر برای محل های با رفت و امد بالاتر و فرش های نفیس تر و حساس تر برای محل های کم رفت و آمد تر و مهم.

 بیشتر بدانید:

   معیارهای درجه بندی فرش ماشینی

   مشخصات فنی فرش های ماشینی

 

در تست های استاندارد و تشخیص میزان کیفیت فرش و انواع کفپوش ها نیز از دستگاه های مکانیکی کمک می گیرند که می تواند حرکت پا روی فرش و سطح تماس را به بهترین شکل پیاده کند و تکه ای از فرش را در دستگاه قرار می دهند تا حد تحمل آنرا اندازه گیری کند. از مهمترین عوامل در استقامت فرش در برابر ترافیک بالا می توان به نوع الیاف و مقامت سایشی الیاف ، تراکم فرش و انجام عملیات ویژه بر روی نخ فرش همانند هیت ست ، نوع خاب و بافت فرش و ... اشاره کرد.

 


کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1398/05/28

دیدگاه شما

 


GET IN TOUCH WITH US

بـا مـا در تمــاس باشیـد...

ID: @IranMehrCarpet
شبکه های اجتماعی | Social Network


کاشان، شهرک صنعتی صباحی بیدگلی،بلوار یک،فرعی پنجم
آدرس | Add.


031-54759080
تلفن | Phone

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir