Turn up the volume for the
best experience
چیدمان دکوراسیون با فرش سورمه ای
بسیاری از خانواده ها به فرش سرمه ای علاقه دارند اما نمیدانند چطور آن را با دیگر وسایل منزل ست کنند، اگر شما هم فرش سرمه ای دارید و در ست کردن آن به مشکل خورده اید این مطلب از ایران مهر را از دست ندهید تا با چیدمان دکوراسیون با فرش سورمه ای آشنا شوید.

چیدمان دکوراسیون با فرش سورمه ای

بسیاری از خانواده ها به فرش سرمه ای علاقه دارند اما نمیدانند چطور آن را با دیگر وسایل منزل ست کنند، اگر شما هم فرش سرمه ای دارید و در ست کردن آن به مشکل خورده اید این مطلب از ایران مهر را از دست ندهید تا با چیدمان دکوراسیون با فرش سورمه ای آشنا شوید.

سورمه ای یکی از رنگ هایی است که در دکوراسیون نمود بسیار بالایی دارد و به دلیل جذابیت ظاهری افراد بسیاری تمایل به استفاده از آن دارند؛ اما این رنگ فریبنده با رنگ های کمی ترکیب و تلفیق می شود و همچنین نمی توان از آن در هر نوع سبک و چیدمانی استفاده کرد. اگر می‌خواهید از یک فرش سرمه ای برای کف خانه تان استفاده کنید، خود را برای روبرو شدن با چالش چیدمان و دکوراسیون آماده کنید

فرشهای سرمه ای چه در بافت و طرح سنتی فرش ایرانی و چه در فرش های مدرن، به دلیل نوع رنگ و محل قرارگیری آن، تمامی تاثیرات روان شناسی این رنگ را به فضا منتقل می‌کند. اساسا رنگ و بافتی که در کف خانه مورد استفاده قرار می گیرد، از لحاظ روانی تاثیر فراوانی بر روی فضا می گذارد، از تاثیرات مهم این رنگ می توان به ایجاد حس آرامش، صمیمیت، اقتدار و شکوه اشاره کرد. از فرش سورمه ای بیشتر در سبک مدرن استفاده می شود، اما در سایر سبک ها همچون سبک کلاسیک نیز  می توان از این رنگ فرش استفاده کرد. این رنگ فرش در فضای پذیرایی و نشیمن یا حتی اتاق خواب قابل استفاده است.قبل از انتخاب فرشی به رنگ سورمه ای و چیدمان آن بهتر است چند نکته برای این که فضایی قابل توجه به وجود آورید را بدانید.


برای این که بتوانید فرش سورمه ای خود را با دیگر بخش‌های خانه هماهنگ کنید، باید به ویژگی های فرش خود بیشتر توجه کنید. اولین ویژگی که باید آن را حتماً مد نظر داشته باشید طرح و نقشه فرش شما می باشد؛ اینکه طرح و نقش فرشتان ریز است یا درشت، جزئیات زیادی دارد یا خیر، به طور مثال اگر طرح فرش شما ریز و پرجزئیات است بهتر است، برای دیگر وسایل از رنگ هایی روشن تر و با جزئیات کمتر استفاده کنید، این موضوع به بهتر دیده شدن فضای خانه‌تان کمک می‌کند.

 بیشتر بخوانید:

فرش مناسب آشپزخانه چه فرشی است؟

روانشناسی رنگ ها در انتخاب فرش

 

موضوع دیگری که باید به آن دقت کنید، دیگر رنگ های استفاده شده در فرش هستند.  برای ایجاد هماهنگی در چیدمان باید ترکیب رنگی درستی انتخاب کرد و در این راستا انتخاب رنگ مبلمان و پرده اهمیت خاصی دارد، شما می‌توانید برای انتخاب رنگ مبلمان به دیگر رنگ های استفاده شده در فرش توجه کنید و بر اساس آن یک رنگ مناسب برای مبلمان انتخاب کنید، مثلا اگر در جزئیات فرش تان، رنگ کرم وجود دارد، شما می‌توانید یک مبل چوبی با روکش کرم خریداری کنید. پرده ها نیز مانند مبلمان باید با فرش هماهنگی داشته باشد، رنگ سورمه ای به دلیل خواصی که دارد بخش زیادی از دید را به خود جلب می کند بنابراین بهتر است برای انتخاب رنگ پرده سراغ رنگ‌های روشن تر بروید، یک پرده ساده و بدون طرح می‌تواند نظم و ترتیب بهتری را در فضای خانه تان به وجود بیاورد. به طور کلی رنگ های روشن نمود بیشتری در کنار رنگ سرمه ای دارد و اگر می‌خواهید زیبایی فرش تان بیشتر دیده شود بهتر است از رنگ های روشن و رنگ هایی که در ترکیب فرش تان وجود دارد استفاده کنید.

فرش سرمه ای شکوه و جلال خاصی به فضا می‌بخشد و باعث می شود فضا لوکس تر دیده شود؛به اعتقاد ایران مهر اگر شما رنگ سورمه ای را برای فرش خود انتخاب کرده اید رعایت دو موضوع ذکر شده به شما کمک می کند که فضایتان را به بهترین نحو چیدمان کنید.

 


کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1398/05/08

دیدگاه شما

 


GET IN TOUCH WITH US

بـا مـا در تمــاس باشیـد...

ID: @IranMehrCarpet
شبکه های اجتماعی | Social Network


کاشان، شهرک صنعتی صباحی بیدگلی،بلوار یک،فرعی پنجم
آدرس | Add.


031-54759080
تلفن | Phone

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir