Turn up the volume for the
best experience
تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون چگونه است؟
بدون شک تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون بر کسی پوشیده نیست و دکوراسیون منزل را بدون توجه به زیبایی فرش نمی توان در نظر گرفت همان طور که می دانید دکوراسیون از اجزا و عوامل مختلفی تشکیل شده است که فرش نیز یکی از آن اجزاء می باشد و اگر فرش را با دقت انتخاب کنید و متناسب با دکوراسیون منزل بکار ببرید تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون را مشاهده خواهید کرد.

تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون چگونه است؟

ایران مهر در این مقاله قصد دارد به تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون بپردازد پس اگر به دنبال طراحی دکوراسیون منزل خود هستید در این مقاله همراه ما باشید. بدون شک تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون بر کسی پوشیده نیست و دکوراسیون منزل را بدون توجه به زیبایی فرش نمی توان در نظر گرفت همان طور که می دانید دکوراسیون از اجزا و عوامل مختلفی تشکیل شده است که فرش نیز یکی از آن اجزاء می باشد و اگر فرش را با دقت انتخاب کنید و متناسب با دکوراسیون منزل بکار ببرید تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون را مشاهده خواهید کرد.

دکوراسیون داخلی منزل
امروز یکی از مهمترین مواردی که در بحث ساخت و طراحی مانند منزل مطرح است ، دکوراسیون آن می باشد. دکوراسیون منزل را می توان به ۲ نوع بیرونی و داخلی تقسیم بندی کرد. دکوراسیون داخلی منزل بسیار مورد توجه قرار می گیرد و از آنجا که دکوراسیون داخلی وابسته به فاکتورهای متعددی است باید به هماهنگی این فاکتورها دقت کافی شود ، تا در نهایت دکوراسیون داخلی منزل به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد. در این میان یکی از مهمترین فاکتورهایی که در دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می شود کفپوش و فرش است و این تاثیر آنچنان زیاد است که فرش را به یکی از فاکتورهای مهم دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است.

تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون
در بین عناصر متعددی که برای دکوراسیون منزل وجود دارد ، فرش از عناصر دکوراتیو پر اهمیت محسوب می شود به همین جهت لازم است هنگامی که قصد دارید فرشی را برای منزل خود تهیه کنید با توجه به نوع دکوراسیونی که در منزلتان وجود دارد فرش را انتخاب نمایید.

در همه خانه های ایرانی حتما فرش وجود دارد اما با توجه به این که در اکثر موارد کاربرد فرش ها بدون توجه به دکوراسیون و رعایت نکات لازم جهت زیبایی انجام می گیرد ، تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون را مشاهده نمی کنیم. به همین دلیل است که انتخاب فرش باید با توجه به همه عناصر دخیل در دکوراسیون انجام پذیرد تا شاهد تاثیر زیبایی آن باشیم. اگر می خواهید تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون منزل خود را احساس کنید باید فرش ها را متناسب با محلی که استفاده می شود به کار ببرید. علاوه بر این نحوه استفاده فرش در محل مورد نظر نیز می تواند تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون را آشکار کند.

ویژگی های تاثیرگذار بر زیبایی فرش در دکوراسیون
فرش ها یک سری ویژگی هایی دارند که در تاثیر بر دکوراسیون بسیار با اهمیت هستند و در انتخاب فرش باید به این ویژگی ها توجه کافی داشت. این ویژگی ها عبارتند از رنگ، بافت، اندازه، طرح، ظرافت، جنس فرش و مواردی از این قبیل. برای مثال فرش هایی که دوام کمتری دارند و قدیمی و با ارزش هستند یا جنس آنها ابریشمی است و زمینه سفید دارند نباید در جاهای شلوغ و جاهایی که احتمال آلودگی زیاد است به کار برده شوند و بهترین مکان برای این فرش ها اتاق خواب و کتابخانه است.

تناسب فرش و سایر اجزای دکوراسیون
برای تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون باید تناسب فرش و سایر اجزای دکوراسیون را مورد توجه قرار دهیم. میزها، مبلمان، گلدان ها، تابلو ها، آباژورها، آینه و کنسول همگی از اجزای دکوراسیون منزل محسوب می شوند به همین دلیل است که فرش علاوه بر اینکه میتواند به یک جزء نظام بخش تبدیل شود ، باید متناسب با سایر اجزای دکوراسیون نیز باشد.

اگر می خواهید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از سبک های مدرن و با مبلمان های ساده و بدون تزیینات پیچیده استفاده کنید لازم است که از فرش های استفاده کنید که حالت مدرن داشته باشند و اگر قصد دارید از دکوراسیون های روستیک استفاده کنید می توانید از فرش هایی مانند گلیم و جاجیم بهره ب