Turn up the volume for the
best experience
فرش پرز بلند یا فرش شگی چیست؟
شَگي در زبان انگليسي به معناي مو دراز ميباشد و فرش شگي به فرش هاي فانتزي مدرني گفته ميشود که داراي پرزهاي بلنديست و به همين خاطر هم گاهي اين فرشها را فرش پرز بلند ميخوانند.

فرش پرز بلند یا فرش شگی چیست؟

شَگي در زبان انگليسي به معناي مو دراز ميباشد و فرش شگي به فرش هاي فانتزي مدرني گفته ميشود که داراي پرزهاي بلنديست و به همين خاطر هم گاهي اين فرشها را فرش پرز بلند ميخوانند. اين فرش ها به دليل ظاهر متفاوت و زيبايي هاي خاص ، در مکان هاي مختلف از جمله منازل ، فضاهاي اداري و… استفاده ميشوند. اين فرش ها معمولا طول عمر بالايي ندارند و شست و شوي آنها بدليل پرزهاي بلند دشوار است و بيشتر جنبه تزئيني دارند. و لذا بهتر است در مکان هايي مورد استفاده قرار گيرند که رفت و آمد از روي آنها کمتر است .

 

فرش شگی
فرش شگي ظاهري فانتزي يا مدرن دارد و با توجه به رنگبندي هاي مختلف فرش شگي در مكان هاي مختلف در دكوراسيون داخلي كاربرد دارد. معمولا از فرش شگي براي فرش اتاق خواب بدليل نرمي بيشتر و كمي تردد استفاده مي شود. توصيه مي كنيم فرش شگي را در اتاق کودکان يا آشپزخانه استفاده نکنید چون بدليل ساختار فرش شگي و پرزهاي بلند آن گرد و غبار و خوراکي ها و… در لابلاي آن قرار مي گيرند و براحتي قابل تميز کردن نيستند که این آلودگی ها ميتواند زمينه ساز بروز آلرژي و برخي بيماري ها شود.

بیشتر بخوانید:فرش مدرن چه فرشی است؟

الياف فرش شگي
جنس نخ بکار گرفته شده در فرش شگي از پروپلين، آکريليک، پلي استر، پشم و … است  كه فرش هاي شگي از جنس پلي استر براي تمامي فضاها اعم از اداري و خانگي متداول مي باشد. در بافت اين فرش ها از نخ هاي پايل ( نخ هاي قطعه قطعه شده) استفاده ميشود . اندازه پايل ها در فرش ماشيني معمولا 10 ميليمتر است که در فرش شگي اندازه پايل ها 3تا4 برابر ميشود.  فرش هاي شگي به دليل داشتن پرزهاي بلند ب