Turn up the volume for the
best experience
تراکم فرش ماشینی در کیفیت و زیبایی فرش بسیار موثر است. ویژگی‌های شانه و تراکم فرش از مهمترین معیارها برای خرید فرشی زیبا و با دوام است. قبل از بررسی بهترین تراکم فرش ماشینی باید بدانید که واژه‌های تراکم و شانه چه تاثیری در دوام و ظاهر فرش ماشینی دارند.

بهترین تراکم فرش ماشینی کدام است؟

تراکم فرش ماشینی در کیفیت و زیبایی فرش بسیار موثر است. ویژگی‌های شانه و تراکم فرش از مهمترین معیارها برای خرید فرشی زیبا و با دوام است. قبل از بررسی بهترین تراکم فرش ماشینی باید بدانید که واژه‌های تراکم و شانه چه تاثیری در دوام و ظاهر فرش ماشینی دارند. این روزها فرش‌های ماشینی با انواع رنگ و طرح در کیفیت‌های مختلف در بازار هستند و به دلیل قیمت مناسب‌تری که نسبت به فرش‌های دستباف دارند بسیار محبوب هستند. به اعتقاد فرش ایران مهر یک فرش زیبا ، خوشرنگ و با کیفیت که شانه و بهترین تراکم فرش ماشینی را داشته باشد فرش‌های جذاب دستباف را برای شما تداعی خواهد کرد.

تراکم و شانه چیست؟
تراکم فرش تعداد گره‌هایی است که در طول یک فرش و در هر یک متر مربع از آن می‌باشد. شانه فرش تعداد گره‌هایی است که در عرض یک فرش و هر یک مترمربع از فرش موجود است. هرچه تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد فرش استحکام ، دوام و طول عمر بالاتری دارد البته جنس فرش نیز عاملی مهم در ایجاد دوام است و هرچه یک فرش شانه بالاتری داشته باشد ریزبافت‌تر است و به فرش‌های دستباف شباهت بیشتری پیدا می‌کند. پس تراکم دوام و زیبایی را هم‌زمان می‌سازد و شانه ظرافت ، میزان ضخامت یا نازکی را.

فرش‌های ماشینی با عرض و شانه‌های مختلف دوام ، زیبایی ، استحکام ، نرمی ، ضخامت و ظرافت‌های مختلفی دارند. فرش‌های ماشینی ۷۰۰ شانه ، دارای تراکم حدود ۲۵۵۰ ، فرش‌های ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ و فرش‌های ۱۲۰۰ شانه بالاترین و بهترین تراکم فرش ماشینی که ۳۶۰۰ است را دارا می‌باشند. تراکم‌های دیگری نیز در بازار رایج است.

 

 بیشتر بخوانید:

   معیارهای درجه بندی فرش

   نقش فرش ماشینی در دکوراسیون منزل

بهترین تراکم فرش ماشینی
حال بهترین تراکم فرش را از بین فرش ها با شانه‌ها و تراکم‌های مختلف بررسی خواهیم کرد تا شما با آگاهی از ویژگی‌ها و با توجه به قیمتی که برای فرش در نظر گرفته‌اید بهترین انتخاب را داشته باشید. برحسب آنچه گفتیم هرچه فرش شانه بالاتری داشته باشد ، ظریف‌تر و زیباتر است و هرچه تراکم بالاتری داشته باشد ، محکم‌تر و جذاب‌تر می‌باشد پس بهترین تراکم فرش ماشینی به‌نوعی می‌تواند بالاترین تراکم باشد اما این نباید باعث شود که ارزش و ویژگی‌های سایر فرش‌های ماشینی با شانه‌ها و تراکم‌های پایین‌تر را نادیده بگیرید.

در کنار همه اینها باید بدانید که تراکم‌های عرضی و طولی گره‌ها و بالا بودن آنها بیشترین تاثیر را در زیبایی و ظاهر فرش شما دارد اما جز تراکم فرش ماشینی که هم زیبایی را می‌سازد و هم دوام را ، جنس نخ و مواد به‌کاررفته در یک فرش ماشینی نیز در دوام ، کیفیت و استحکام آن بسیار مهم است و حتی از تراکم فرش ماشینی پیشی می‌گیرد پس نمی‌توان صد در صد به تراکم فرش و بالا بودنش اکتفا کرد و باید مواد اولیه فرش ماشینی را نیز بررسی نمود.

خصوصیات بهترین و بالاترین تراکم فرش ماشینی
بالاترین تراکم فرش ماشینی برای شما زیبایی و جذابیتی خواهد ساخت که نگاه از آن نمی‌توانید بگیرید ؛ تراکم فرش ماشینی 4500 بالاترین تراکم است که باعث می‌شود فرشی نرم ، ریزبافت ، لطیف و دیدنی خلق شود که البته ضخامت آن نسبت به فرش‌هایی با شانه کمتر ، پایین‌تر است! بله درست متوجه شدید هرچه شانه فرش کمتر باشد فرش ضخیم‌تر است. یعنی فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ از فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ ضخیم‌تر است.

اگر ظرافت فرش برای شما مهم است باید به سراغ فرش‌هایی با شانه‌های بالا بروید که ضخامتشان کمتر است. اما اگر دوام و ضخیم بودن فرش برایتان اهمیت دارد هرچه فرش شانه و تراکم کمتری داشته باشد ضخیم‌تر و با دوام تر است. پس فرش‌های ۷۰۰ شانه می‌توانند دوام بالاتری داشته باشند.

فرش ها در جنس ، ظاهر و کیفیت‌های مختلفی موجودند و ویژگی‌های آنها ممکن است کمی برای شما گیج‌کننده باشد. قبل از هر چیز هدف خود از خرید را تعیین کنید. اینکه فرش کدام قسمت خانه قرار است پهن شود ، در جایی که پاخوری بیشتری دارد یا جایی که کمتر رفت و آمد است ، جنبه‌های تزئینی ، ظرافت و چشم‌نوازی فرش برای شما مهم است یا دوام و عمر طولانی فرش و… 

الیاف و مواد به کار رفته در فرش
شانه و تراکم فرش را بررسی کردیم و دیدیم هر شانه و تراکم فرش بر دیگری مزیت‌هایی دارد اما فرش‌های ماشینی از لحاظ الیاف و مواد مورد استفاده در آنها نیز تفاوت‌هایی دارند که در ایجاد دوام و زیبایی بسیار موثر است. فرش‌های ماشینی از لحاظ نخ به‌کاررفته در آنها می‌توانند (صد در صد اکریلیک) یا بافته شده با ابریشم مصنوعی ( پلی استر ) و… باشند. این ۲ نوع بسیار رایج می‌باشند ؛ فرش‌های ابریشم مصنوعی به ظرافت ، زیبایی و نازکی معروف هستند اما فرش‌های صد در صد اکریلیک دوام ، عمر بالا و ضخامت بیشتری به نسبت فرش‌های ماشینی ابریشم مصنوعی دارند.کلمات کلیدی


دیدگاه شما

 


GET IN TOUCH WITH US

بـا مـا در تمــاس باشیـد...

ID: @IranMehrCarpet
شبکه های اجتماعی | Social Network


کاشان، شهرک صنعتی صباحی بیدگلی،بلوار یک،فرعی پنجم
آدرس | Add.


031-54759080
تلفن | Phone

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir