Turn up the volume for the
best experience
اگر شما از فرشهایتان راضی نیستید و فرشهایتان جلوه روز اول را ندارد و بودجه خرید فرش نو را ندارید، میتوانید با هزینه کمتر فرشهایتان را مثل روز اول زیبا کنید.

 

هنگام تعویض ریشه فرش چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 

نکات مهم هنگام تعویض ریشه فرش

اگر شما از فرشهایتان راضی نیستید و فرشهایتان جلوه روز اول را ندارد و بودجه خرید فرش نو را ندارید فرش ایران مهر به شما می گوید که شما می توانید با هزینه کمتر فرشهایتان را مثل روز اول زیبا کنید.

فرش ها به مرور زمان یا در صورت استفاده نامناسب، حمل و نقل غیر اصولی، شستشوی بد، بیدخوردگی و نگهداری نامناسب و... دچار آسیب و پوسیدگی می شوند.

پوسیدگی فرش ها بیشتر در لبه های فرش مانند ریشه و شیرازه های فرش خود نمایی می کنند. البته این به این معنا نیست که فرش از وسط و متن فرش دچار پوسیدگی نمی شود.

فرشهایتان را به دقت نگهداری نمایید. در محیط های مرطوب فرشهایتان را نگهداری نکنید و یا از فرش های مقاوم برای محیط های خاص مانند مرطوب استفاده نمایید. در صورتی که فرشهایتان را انبار می کنید، در محیط مناسب و استاندارد و کاورشده قرار دهید.

بسیار مهم است فرش هایتان را به قالیشویی بسپارید که فرش ها را به صورت صحیح شستشو دهند. هنگام تحویل فرش ها برای شستشو اطمینان فرشهایتان موادشویی نشوند! موادشویی نوعی شستشو می باشد که از مواد شوینده بسیار قوی برای شستشو استفاده می شوند، با اینکه ظاهر فرش تمیز می شود اما فرش را به سرعت دچار پوسیدگی می کند و از عمر مفید فرش می کاهد. به طور میانگین عمر مفید فرش های ماشینی و دستباف به ترتیب10 الی 15  و 25 الی 30 سال  می باشد.

در صورتی که فرشهایتان به هر دلیل ریشه هایش را از دست داده است  و قصد تعویض فرش به علت هزینه های بالا را ندارید از خدمات تعویض ریشه و ریشه زنی استفاده نمایید. با خدمات ریشه زنی با هزینه بسیار پایین تر از خرید فرش میتوان جلوه فرش را مثل روز اول کرد.

  

بیشتر بخوانید:

   چطور یک فرش خوب بخریم؟

    روش های پاک کردن لکه شیر از روی فرش

نکات زیر را در هنگام تعویض ریشه فراموش نکنید:

برای ریشه زنی فرش حتما از یک قالیشویی مجاز خدمات بگیرید. دقت نمایید نوع ریشه دلخواتان برای فرشها انجام شود.

در هنگام تحویل فرش برای ریشه زنی حتما نوع ریشه، متراژ ریشه و قیمت ریشه روی رسید قید شود.

خدمات ریه فرش دستباف از فرشهایی ماشینی بیشتر طول می کنشد، زمان آماده شدن فرش را سوال نمایید و متناسب با زمان تحویل برنامه ریزی داشت باشید.

در صورتی که اطلاع دقیق درباره ریشه فرشها ندارید در اینترنت جستجو کنید. برخی سات های قالیشویی نمونهای ریشه و اطلاعات مناسبی درباره ریشه زنی ارائه می دهند.

قبل از انتخاب ریشه فرش با کارشناس فرش یا قالیشویی مجاز مشورت نمایید.

بهتر است خدمات ریشه زنی بعد از شستشوی فرش انجام شود.


کلمات کلیدی


دیدگاه شما

 


GET IN TOUCH WITH US

بـا مـا در تمــاس باشیـد...

ID: @IranMehrCarpet
شبکه های اجتماعی | Social Network


کاشان، شهرک صنعتی صباحی بیدگلی،بلوار یک،فرعی پنجم
آدرس | Add.


031-54759080
تلفن | Phone

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir