Turn up the volume for the
best experience
ایران هفتمین کشور صادر کننده فرش ماشینی در جهان
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی با اشاره به رونق تولید فرش ماشینی در کشور، گفت: ایران در زمینه صادرات فرش ماشینی، موکت و کف پوش هفتمین کشور برتر دنیا است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی اعلام کرد
ایران هفتمین کشور صادر کننده فرش ماشینی در جهان

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی با اشاره به رونق تولید فرش ماشینی در کشور، گفت: ایران در زمینه صادرات فرش ماشینی، موکت و کف پوش هفتمین کشور برتر دنیا است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بهمن حسین‌زاده، گفت: ارزش بازار انواع فرش و قالیچه ماشینی، موکت و کف پوش در دنیا ۸۴.۳ میلیارد دلار است که این رقم در سال ۲۰۲۳ به ۱۰۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

وی با بیان این که در سال ۲۰۱۸ ارزش صادرات انواع فرش‌های ماشینی و دستباف، موکت و کفپوش در دنیا ۱۶.۵ میلیارد دلار بوده است، افزود: ایران در میان کشور‌های برتر صادر کننده این محصولات توانسته در رتبه هفتم قرار بگیرد و کشور‌های چین، ترکیه، هندوستان، بلژیک، هلند، ایالات متحده عربی از جمله کشور‌های برتر در این زمینه هستند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی همچنین اعلام کرد: ارزش صادرات انواع فرش ماشینی، موکت و کفپوش ایرانی در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۰۰ میلیون دلار بوده که بازار‌های مناسبی برای این کالای ایرانی در کشور‌های افغانستان، عراق، جمهوری‌های آسیای مرکزی و شیخ نشین‌های خلیج فارس درکنار کشور‌های اروپایی وجود دارد.

حسین زاده با یادآوری این که در ایران بیش از ۱۰۰۰ واحد به تولید فرش ماشینی مشغول هستند، عنوان کرد: سالانه بیش از ۹۵ میلیون مترمربع فرش توسط این واحد‌ها بافته می‌شود، البته این در حالی است که ظرفیت تولید فرش ماشینی در ایران حدود ۱۴۰ میلیون متر مربع است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی در پایان به حمایت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران از صنعت فرش ماشینی کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت با مشارکت نمایشگاه‌های مهم بین المللی مانند نمایشگاه دموتکس شانگ‌های و کلن و برپایی نمایشگاه‌های اختصاصی در کشور‌های همسایه در سال‌های اخیر تلاش کرده که ویژگی‌های منحصر به فرد انواع فرش‌های دستباف و ماشینی ایران را به جهانیان معرفی کند.

منبع:mizanonline


کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1398/06/27

دیدگاه شما

 


GET IN TOUCH WITH US

بـا مـا در تمــاس باشیـد...

ID: @IranMehrCarpet
شبکه های اجتماعی | Social Network


کاشان، شهرک صنعتی صباحی بیدگلی،بلوار یک،فرعی پنجم
آدرس | Add.


031-54759080
تلفن | Phone

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir